0
You have 0 items in your cart
0
You have 0 items in your cart

Poznaj mnie.

Cześć!

Witam Cię w moim świecie. Jest mi niezmiernie miło, że do niego trafiłeś i mam nadzieję, zostaniesz ze mną na dłużej. Ja mam na imię Bartek i tworzę markę Woodsman Craft, a ten tekst piszę po to, żebyś mógł mnie lepiej poznać.

Moja historia z projektem Woodsman Craft zaczęła się stosunkowo niedawno i chyba mogę powiedzieć, że jestem dopiero na jej starcie. Zainspirowałem się do tego całkiem przypadkiem przeglądając Pinteresta. Znalazłem tam markę ze Stanów Zjednoczonych, która tworzyła rzeczy właśnie ze skóry i zakochałem się w ich akcesoriach. Szczególnie wpadł mi w oko ich minimalistyczny portfel na karty. Podobała mi się nie tylko sama jego forma, ale i sposób wytwarzania. Wszystko było wykonane ręcznie, tradycyjnymi technikami rzemieślniczymi i z niezwykłą starannością. I chyba właśnie to zaczarowało mnie w tym wszystkim najbardziej. Dlatego zamiast po prostu kupić ich portfel postanowiłem, że sam spróbuję sobie taki zrobić.

Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tym rzemiosłem, ani nie znałem osoby która mogłaby mi pokazać jak to robić. Kompletnie nie wiedziałem od czego zacząć i musiałem do wszystkiego dojść samemu: jaką skórę wybrać, jakie narzędzia będą mi potrzebne i cały proces tworzenia produktu musiałem zaplanować sam. Mimo, że nigdy wcześniej się tym nie interesowałem miałem jakąś wewnętrzną intuicję jak to powinienem robić. Z tego co wiem mój pradziadek naprawiał ludziom skórzane buty, myślę, że chyba po prostu mam to po nim w genach.

Mój pierwszy ręcznie szyty skórzany portfel, dostała pod choinkę moja dziewczyna. Byłem wtedy bardzo dumny z pracy jaką wykonałem, jednak gdy patrzę na ten portfel teraz, widzę jak wielki postęp poczyniłem od początku mojej przygody. Ma on dla mnie teraz bardzo duże znaczenie sentymentalne.

Od tamtej pory w każdej wolnej chwili doskonaliłem swoje umiejętności robiąc kolejne portfele ze skóry. Moim najbliższym znajomym spodobało się to co robię i prosili mnie żebym dla nich też coś uszył, a dzięki temu mogłem stale się rozwijać. Wymagało to jednak ode mnie dużego samozaparcia i dyscypliny, ponieważ cały czas pracowałem na etacie w korporacji i szyć mogłem jedynie popołudniami i w weekendy. Tak więc dużą część wolnego czasu poświęcałem na moje nowe hobby.

Po roku szlifowania swoich umiejętności doszedłem do momentu, w którym stwierdziłem, że poziom moich prac jest dla mnie zadowalający. Pomyślałem wtedy, że fajnie byłoby mieć własną markę i móc pokazać moje produkty innym. Tak zrodził się pomysł na Woodsman Craft, a następstwem tego jest ten sklep.

Dziękuje Ci, że tu jesteś! Dzięki temu mogę rozwijać swoją pasję, a jednocześnie dać Tobie coś jedynego w swoim rodzaju, co będzie z Tobą przez długie lata.

Mam nadzieję, że moja historia pokaże Ci, że każdy cel w naszym życiu jest do osiągnięcia. Potrzeba do tego tylko wytrwałości i samozaparcia. Każda wielka podróż zaczyna się od jednego małego kroku, a oto właśnie chodzi żeby w naszym życiu tych małych kroków stawiać jak najwięcej. To one doprowadzą Cię do wyznaczonego celu!

Wasz Człowiek z Lasu.

Leave a Reply